Posted in zelená strecha

Bývanie na ploche menšej ako 25m²? Tento dom Vás presvedčí že je to možné.

Hnutie Tiny House alebo po slovensky malé domy u nás ešte nie je až tak populárne, no najmä v USA a Austrálii (no samozrejme aj iných svetových krajinách) sa teší veľkej obľube. Väčšinou sa toto hnutie snaží stavať domčeky na podvozkoch prívesných vozíkov a trailerov, no začínajú sa objavovať aj klasické koncepty stavby mini domov. Jedným z takýchto projektantov a staviteľov je aj Shawn, majiteľ firmy a rovnomennej stránky THE small HOUSE CATALOG .

The small house catalog

Jedným z najpredávanejších projektov je dom s názvom Forest Rose, dvojpodlažný mini dom rozmerov približne 3,6x6m (12×20 stôp). Na ploche menšej ako 25m² nájdeme plnohodnotné bývanie pre 1-2 člennú rodinu. Na spodnom podlaží sa nachádza plnohodnotná kuchyňa kút, kde si nájde miesto aj práčka so sušičkou (nepostrádateľná kombinácia amerických domácností) pod schodiskom, jedálenský stolík a obývačka. Podkroviu dominuje spálňa, v ktorej je miesto aj pre malú pracovňu, vstavanú skriňu a kúpeľňu s WC a sprchovým kútom.

Jeden dom Shawn postavil pre klientov v okrese Jefferson, štát Washington. Dom bude slúžiť k prenájmu. Tu je výsledok, pokochajte sa profesionálnymi fotografiami.


Ak Vás tento koncept zaujal a páčilo by sa Vám v podobnom dome bývať, neváhajte ma kontaktovať cez formulár na stránke Drevodomy Levice.

Autor:

Študoval som na SPŠ Stavebnej v Nitre odbor Pozemné staviteľstvo, pracoval ako predavač a vedúci predajne s náradím a záhradnou technikou, ktorú som aj prevádzkoval . Po jej zavretí som sa živil ako stavebný technik/majster HSV pre rôzne firmy a stavby. Momentálne pracujem sám na seba a rozbieham projekt výstavby drevodomov pre mladých. Rád sa učím nové veci a postupy. Vo voľnom čase sa venujem papierovému modelárstvu, domácemu majstrovaniu, záhradníčeniu a vareniu. Aj vďaka týmto záľubám som sa dostal k blogovaniu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.