Posted in Recenzie

Recenzia : Od nápadu k peniazom za 27 dní?

Vedlajší príjem obálka

VEDĽAJŠÍ PRÍJEM

Autor: Chris Guillebeau
Nakladateľ: Eastone Books
Rok vydania: marec 2018
Jazyk: Slovenčina
Väzba: Brožovaná bez prebalu lesklá
Počet strán: 256

Cena: od 6,30€ – internet
9,99€ – kamenná predajňa

Tlačenú knižku si môžete zakúpiť v kníhkupectvách BUX.sk, Panta Rhei aj Martinus
E-book zas nájdete v kníhkupectvách BUX.sk a Martinus

Oficiálna tiráž:

Byť svojím pánom, mať možnosť slobodne sa rozhodovať a realizovať svoje nápady je snom mnohých ľudí. Len málokto sa však odváži urobiť radikálny krok a vymeniť relatívnu istotu zamestnania za neistotu podnikania. A možno to ani nie je potrebné. Prečo si najprv nevyskúšať podnikanie v malom, bez veľkého rizika a zároveň získať doplnkový zdroj príjmov?

Nekonvenčný podnikateľ Chris Guillebeau ponúka vo svojej knihe prehľadný návod, ako počas 27 dní postupne rozbehnúť zárobkovú činnosť popri zamestnaní. Doslova deň po dni vás prevedie všetkými činnosťami, ktoré k premene vášho nápadu na peniaze potrebujete. A možno v sebe objavíte schopnosti, o ktorých ste ani netušili. Chris je totiž presvedčený, že pri realizácii vedľajšieho projektu človek zlepšuje nielen svoju finančnú situáciu, ale aj samého seba.

Moja skromná recenzia:

Knižku som zhltol na jeden krát, namiesto za 27 dní som ju dokázal prečítal asi za 4 dni. Pútavé čítanie, ktoré doslova burcuje k akcii.

Autor nám v jednoduchých krokoch a zrozumiteľne predkladá hotový návod nielen ako si privyrobiť popri zamestnaní, ale v podstate ako začať podnikať. Pre každého je tu možnosť mať vedľajší príjem, už len na ňom ostáva, či sa tejto šance chopí alebo nie.

Vďaka tejto knihe som sa naučil ako zhromaždiť nápady a aj keď som nemal skoro žiadny, ktorý by som mohol nazvať realizovateľný, po prečítaní kapitoly o nápadoch som automaticky bez rozmýšľania vysypal na papier 8 rôznych nápadov na vedľajší príjem. Naučila ma ako si nájsť čas na vlastný projekt tak, aby som ho stíhal popri stálom zamestnaní. Naučila ma tiež ako zistiť a nastaviť cenu za produkt, ako úspešne pripravovať špeciálne ponuky, ako a kedy spustiť svoj projekt alebo ako zistiť viac o mojich dávnejšie spustených projektoch na Facebooku

Myslím, že táto knižka by sa mohla zaradiť do povinnej literatúry na stredných školách, ja som ju zaradil k povinnej literatúre u nás doma. Už sa teším aj na ostatné knihy autora.

MOJE HODNOTENIE:

Rating: 4.5 out of 5.

Knižka ku ktorej sa rád vrátim a budem si ju čítať vždy, keď ma opustí inšpirácia.

Autor:

Študoval som na SPŠ Stavebnej v Nitre odbor Pozemné staviteľstvo, pracoval ako predavač a vedúci predajne s náradím a záhradnou technikou, ktorú som aj prevádzkoval . Po jej zavretí som sa živil ako stavebný technik/majster HSV pre rôzne firmy a stavby. Momentálne pracujem sám na seba a rozbieham projekt výstavby drevodomov pre mladých. Rád sa učím nové veci a postupy. Vo voľnom čase sa venujem papierovému modelárstvu, domácemu majstrovaniu, záhradníčeniu a vareniu. Aj vďaka týmto záľubám som sa dostal k blogovaniu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.