Posted in Cestovanie

Préria a jej štýl, alebo F.L.Wright v praxi…

Moja naj… stavba v jesennom období – pravdepodobne najslávnejší moderný dom na svete, ktorý navrhol známy architekt Frank Lloyd Wright pre rodinu obchodníka Edgara Kaufmanna. Dom s názvom “Fallingwater” , čo v slovenčine znamená “Vodopád” bol postavený v 30. rokoch 20. storočia, nachádza sa hlboko v lesoch v juhozápadnej Pensylvánii a ročne ho navštívi v priemere 120-tisíc ľudí.

Fallingwater

Časť domu je postavená ponad rieku Bear Run, čo E.Kaufmanna sr. prekvapilo, lebo očakával, že sa dom postaví v časti pozemku pod vodopádom. Náklady na výstavba domu činili 155.000 USD z toho dom stál 75.000 dolárov, dokončovacie práce a zariadenie 22.000 USD, hosťovský dom, garáž a izby pre služobníctvo 50.000 USD a odmena architekta 8.000 USD.

Autor:

Študoval som na SPŠ Stavebnej v Nitre odbor Pozemné staviteľstvo, pracoval ako predavač a vedúci predajne s náradím a záhradnou technikou, ktorú som aj prevádzkoval . Po jej zavretí som sa živil ako stavebný technik/majster HSV pre rôzne firmy a stavby. Momentálne pracujem sám na seba a rozbieham projekt výstavby drevodomov pre mladých. Rád sa učím nové veci a postupy. Vo voľnom čase sa venujem papierovému modelárstvu, domácemu majstrovaniu, záhradníčeniu a vareniu. Aj vďaka týmto záľubám som sa dostal k blogovaniu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.